مشخصات فردی و زندگینامه
نام:عبدالکریم
نام خانوادگی:صالحی
پست الکترونیک:salehi1631@yahoo.com
نخصص ها:علوم تربیتی ، ارتباطات ، تبلیغ

زندگی نامه

عبدالکریم صالحی در سال 1345 در شهر خشتفارسدر خانواده مذهبی دیده به جهانگشود. باعلاقه بسیاری به دروس حوزه و مکتب محمد وآل محمد در سال1361وارد حوزه علمیه امام صادق (ع) شیراز شد و در سال 1363 به مدرسه مبارکه  رضویه قم وارد شد و از محضر اساتیدی چون حجت الاسلام طالقانی ، جواد فاضل ،هادوی سپس از استادی چون سید احمد خاتمی، فقیهی مازندرانی ، تهرانی و... بهرمند گردید.

از سال 1365 با مرکز تربیت مربی کودکان و نوجوانان دفترتبلیغات همکاری خود را در زمینه آموزش ، تحقیق، اعزام آغاز کرد و تاکنون درزمینه تحقیق، تدریس دوره های آموزشی تربیت مربی و روش اردو داری برای مربیان و اجرای برنامه در مدارس و مراکز اردویی کشور ادامهدارد.

از سال 1375 با مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما به مدت 2 سال به سمتمدیر گروه پژوهشی کودک و نوجوان فعالیت هایی در قالب پژوهش، تنظیم بیش از 20 مقاله و جزوه برایبرنامه سازان کودک و نوجوان سازمان ،عضو شورای کودکشبکه 2 وشورای محتوایی کودک سازمان صدا و سیما و ...همکاری داشته است.

مدت8 سال در درس خارجاصول وفقه حضرات عظام سبحانی و مکارم زید عزهما شرکت داشته است و اکنون درس خارج حج آیتاله مکارم را ادامه می دهد. حدود 5 سال عضو شورای معارف کودک شبکه 2 وشواری معارف مرکز فرهنگی صبا(تنها مرکز تولید انیمیشن صدا و سیما) بوده است. در دفتر فناوری اطلاعات حوزه علمیه خواهران به عنوان مدیر تولید و فرآوری منصوب گردید و در آنجا بیش از 6000 دقیقهدروس حوزوی و فرهنگی به فرمت های صوتی و تصویری برای مدارس علمیه خواهرانتبدیل کرد.

چندین جلد کتاب با موضوع آموزش معارف به کودک و نوجوان تالیف کرده است.

برخی توانمندی و فعالیت های دیگر ایشان عبارتند از:

فعالیت تربیتی

بیست سال سابقه همکاری با مدارسآموزش و پرورش، آموزش معارف اسلامی و اردوهای دانش آموزی

تدریس دوره های مهارت تدریس برای معلمان و مربیان تربیتی

تدریس دوره های پرورشی ویژه مربیان نیروی مقاومت

تدریس روش کلاسداری برای روحانیون طرح هجرت و آموزش پودمانی

مدیریت فرهنگی اردوهای دانش آموزی کمیته امدادو نیروی دریایی سپاه

مربی فرهنگی در اردوهای خانوادگی و دانش آموزی ستاد مشترک/دانشگاه امام حسین (ع)/صنایع دفاع /شرکت نفت و پتروشیمی /دفتر رهبری در امور اهل سنت/نمایشگاه قرآن/سازمان تبلیغات اسلامی /موسسه امام خمینی (ره) و.....

تولیدات تلویزیونی و انیمیشن ( طراح ، کارشناس ، کارگردان و تهیه کننده)